Historia klubu

Klub piłkarski w Radzyniu Chełmińskim powstał jeszcze przed wojną i nosił nazwę "Spójnia Radzyń Chełmiński". Dopiero po 1945 r. zmieniono nazwę na obecnie funkcjonującą, czyli "LGKS Radzynianka Radzyń Chełmiński". Poniżej prezentujemy zdjęcie z lat '50.

Największym sukcesem klubu z Radzynia jest gra w lidze okręgowej, w latach '90. Oto zdjęcie z tamtego okresu:

W roku 2001 doszło do fuzji naszego klubu z Cukrownikiem Mełno. Radzyńsko-melneńska drużyna nosiła nazwę Cukrownik/Radzynianka Mełno.
Poniżej przedstawiamy jeszcze kilka archiwalnych zdjęć:

Drużyna juniorska z roku 1998.

Zdjęcie z turnieju w Kowalewie w 2002 r.

Wycinek z gazety

Zdjęcie prawdopodobnie z sezonu 2003/2004. Od lewej stoją: trener Ryszard Michalczyk, Szymon Ciarkowski, śp. Maciej Gierszyński, Rafał Wilmański, Jacek Nelkowski, Patryk Bochra, Sławomir Baranowski, Marcin Cukrowski i prezes Jan Borowski. Od lewej klęczą: Marek Biernat, Patryk Strzębała, Radosław Sobota, Cezary Zieliński, Marek Wróblewski, Dariusz Wantoch-Rekowski i Krzysztof Erdmański.

Zespół juniorski z sezonu 2010/11, który wywalczył mistrzostwo Okręgowej Ligii Juniorów Starszych (gr. Toruń). Od lewej u góry : Łukasz Kozłowski(trener), Wojciech Zarzycki, Łukasz Żebrowski, Bartłomiej Gimiński, Mateusz Zając, Michał Partyka, Mariusz Nowacki, Igor Posłuszny. Od lewej u dołu :Piotr Mielewczyk,Sylwester Gołofit, Mateusz Tusień, Patryk Jakubowski, Sławomir Karczewski, Kamil Kruszewski, Patryk Skowron.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Specjalne podziękowania dla Sławomira Baranowskiego, za udostępnienie materiałów, które mogliśmy umieścić na naszej stronie.